loader

WE ARE

--- a creative design team

Biz

We are a professional team

Depo Creative, M.Ü. Güzel Sanatlar Üniversitesi eğitimi kökenli sanatsal çalışmalar üretilen atölyenin gelişimi ile 2003 yılında tasarım stüdyosu olarak kuruldu. 2015 Yılında dönüştüğü,  Depo Creative Ekibi olarak kurumsal kimlik ve kurumsal dil oluşturma, sektörel ve marka kimlik, görsel iletişim tasarımları ağırlıklı olarak gelişti.

Hayal gücünü, kalite algısı ve yenilikçi bakış açısı ile birleştiren kreatif ekibimizle, tasarımlarımızda her zaman yüksek konsantrasyon & deneyimlerimiz ile her müşteri ve proje için ayrı bir fark yaratmayı hedefliyoruz.

Who We Are

since 2005

Depo Creative is a design team based in Istanbul. In earlier years, aside from school and work, Depo was a place to explore art and create multidisciplinary experimental projects.In 2003, our art atelier Depod established as Depo Creative and in 2015 turned into a ‘Depo Creative Team’, with an experienced and highly motivated creative professionals, our projects include, but are not limited to:
Ad Design, Corporate Identity & Brand Development, Design Concepts, which unite quality and imagination. Depo Creative Team comforts and inspires clients with original ideas and a fresh look.

Clients

we made what we did, with our clients...